«

»

Wieczornica Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach

W kolejną rocznicę Krwawej Niedzieli zapraszamy serdecznie do udziału w wieczornicy pamięci poświęconej pamięci męczeństwa Kresowian. Przemarsz pod tablicę poświęconą ofiarom ludobójstwa szowinistów z UPA organizowany jest przez rzeszowskie środowiska narodowe w obchodzony w całym kraju Narodowy Dzień Pamięci.

Wspomnienie o rodakach pomordowanych na Kresach jest moralnym obowiązkiem współczesnych Polaków, gdyż byli oni przez lata traktowani jako ofiary drugiej kategorii. Tymczasem pamięć o ofiarach ludobójstwa staje się podwójnym obowiązkiem w sytuacji, kiedy tysiące z nich stale nie posiada pochówków czy godnych upamiętnień. 

Organizowana przez nas wieczornica pamięci wyrasta z powyższych motywacji oraz stanowi swoiste wołanie o prawdę historyczną. Ta ostania stoi nie tylko u źródeł naszej tożsamości, ale jest również podstawą wszelkiego pojednania.

Start wieczornicy przewidziany jest na godzinę 20.30 pod pomnikiem Armii Krajowej w Rzeszowie.

Uczestnicy przejdą następnie pod kościół Świętego Krzyża przy ulicy 3 Maja, gdzie znajduje się tablica poświęcona ofiarom ludobójstwa na Kresach.

Prosimy o zabranie zniczy i flag narodowych.

Zapraszamy!

 

Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary